Viimased lood

latest

Tahad üleliigsetest kilodest vabaneda? Siis vaata, mida sa õhtul süüa ei tohi

  Foto : unsplash / Ali Inay Kui paljud toiduained soodustav...

 

Foto : unsplash / Ali Inay

Kui paljud toiduained soodustavad lausa kaalu kaotust ja neid on soovitatav süüa just õhtusel ajal, siis teised võivad tekitada seedeprobleeme, kõhuvalu, ebamugavustunnet ja häirida une kvaliteeti. Nii on näiteks lugu piima- ja piimatoodetega, küüslaugu ja vorstitoodetega. 

Kõik ilmselt teavad, et õhtuti on kehal tavaks rohkem ladustada toitu, seega on kõige parem sellel ajal süüa kergelt või siis vähemalt vältida selliseid toiduaineid, mis võivad seedimist raskemaks muuta. Selle jaoks ära kasuta rasvaineid küpsetamisel ja praadimisel; söö toite, mis sisaldavad vähe kaloreid ning mis kõige tähtsam: väldi järgnevas nimekirjas olevate toiduainete söömist, kui sa tahad liigsetest kilodest vabaneda ning hästi magada.

Piim

Piima ja just laktoosi on raske seedida, eriti täiskasvanueas. Seega väldi nii palju, kui võimalik piimatoodete tarbimist õhtusel ajal.

Küüslauk

Üldiselt on küüslauk raskesti seeditav ning muudab keha happeliseks. Happeline magu ärritab ka söögitoru ja see võib tekitada refluksi ning seedeprobleeme, mis häirivad su und. 

 

 

Vorstitooted

Vorstitooted sisaldavad rohkesti lipiide ehk toidurasva, täpsemalt küllastunud rasvhappeid ning kolesterooli. Seega väldi vorstitoodete söömist õhtusel ajal, kui sul pole just plaanis pärast trenni minna. 

Juust

Juust sisaldab laktoosi, loomset rasva ning liiga palju kaloreid. Juustu tuleks süüa rohkem hommikul, kui õhtul. Vajadusel aga eelista rohkem kitsejuustu, mis on kergemini seeditav. Kindlasti aga ära söö samal ajal kitse- ja lehmapiimast juustu.

Toored aedviljad

Toored aedviljad sisaldavad kiudaineid, mis ärritavad soolestiku limaskesta rohkem, kui kuumutatud aedviljades olevad kiudained. Õhtusel ajal söö keedetud või hautatud aedvilju. 

Kuivatatud oad ja herned

Sisaldavad liiga palju kiudaineid, mis võivad kõhus käärima hakata ning põhjustada seedeprobleeme.  

 

 

Praetud toit

Nii nagu vorstitooted, sisaldavad praetud toidud liiga palju rasva ning taimeõli. Parem on neid vältida selleks, et kergendada seedimist ning vältida raskustunnet kõhus õhtul.

Punane liha

Sisaldab rohkesti valke ning loomset rasva. Punase liha seedimiseks vajab keha mitut tundi. Selleks, et paremini magada, ära koorma oma magu õhtul.

Kastmega toidud

Paljud kastmed on valmistatud koore ja võiga ning sisaldavad liiga palju rasva  ja laktoosi, mida on halvasti seeditavad.

Tšillipipar

Tšillipipar sisaldab rohkelt kapsaitsiini, mis teatavasti soodustab seedimist, stimuleerides soolestiku tööd. Kahjuks aga on see kahe otsaga, sest tšillipipar tekitab ka soojatunnet, see aga võib tekitada ärritunud soolestiku sündroomi ja söögitoru põletust.

Samuti oleks soovitav vältida kõike magusat.  


 


 


 

Kommentaare ei ole