{ads}

HIDE

Viimased

latest

15 kuldreeglit dieedi pidamiseks

Foto : unsplash / Diana Polekhina      Kas sul on ka sama p...

Foto : unsplash / Diana Polekhina

 

 

 Kas sul on ka sama probleem nagu paljudel teistel, et sa alustad mõne dieediga aga jätad selle motivatsiooni puudusel mõne aja pärast pooleli? Vaata, millised nipid aitavad sul lõpuni vastu pidada ja mitte murduda 24 tunni pärast.

Paljud meist proovivad iga aasta erinevaid kaalulangetamise programme selleks, et vabaneda liigsetest kilodest. Väga tihti juhtub aga nii, et juba paari nädala pärast on isu rasvase toidu järele nii suur, et sa ei suuda enam vastu panna. 

Dieedi pidamine tähendab oma toitumisharjumuste täielikku muutmist. See muudab meie igapäevast elu ja on sellepärast päris tõsiseks väljakutseks paljudele. Eriti raskeks muudab veel asjaolu, kui sa oled ümbritsetud sellistest inimestest, keda kaalu kaotus ei huvita ja kes ei pea dieeti pidama. 


1. reegel : Vali hoolega, millist dieeti sa pidada tahad

Esimene samm, mis aitab sul motiveerituks jääda, on valida just selline dieet, mis sulle kõige paremini sobib. Täiesti vale on teha sama dieeti nagu su sõbranna, kui teil ei ole sama eluviis ega samad eesmärgid. Teine oluline samm on rääkida enne oma perearstiga või toitumisnõustajaga, kes aitavad sul leida parima dieedi, mis on just sulle kõige sobivam. 

 

2. reegel : Mõtle millisel põhjusel sa tahad kaalu langetada

Enne dieediga alustamist mõtle läbi, miks sa tahad kaalu langetada. Kui sa tahad lihtsalt seda programmi järgi proovida, sest paljud su tuttavad on juba seda teinud, siis pole sellel mõtet. Väike meeldetuletus: kui sa tahad kaalu langetada, siis tee seda enda pärast, mitte teiste pärast. Kui sa oled välja selgitanud oma põhjused, siis kirjuta need üles ja hoia seda iga päev silma all. 

 

 

 

 


3. reegel : Koosta tegevusplaan

Enne dieediga alustamist, koosta tegevusplaan pannes kirja kõik reeglid, mida sa ei riku ja kõik, mida sa lubad teha, et paremini edu saavutada. Iga kord, kui sul on motivatsioonilangus, võid sa reegleid muuta. 


4. Ära tee liiga äärmuslikke dieete

Liiga rangete dieetidega ei pea keegi kaua vastu, eelista tervislikke kaalulangetamise programme, mida toitumisnõustajad ka soovitavad. 


5. Kasuta neid toiduaineid, mis sulle meeldivad

Dieedi ajal peab vaatama, mida sa sööd, samas ei ole see ka põhjus, et süüa selliseid toite, mis sulle ei maitse. Internetis leidub palju tervislikke ja lahjasid toitude retsepte, mis on ka isuäratavad.


6. Varu endale tervislikke snäkke

Sest nagunii tekib sul isu näksimise järele. Ja see on täiesti normaalne. Hoia lihtsalt neid snäkke kogu aeg käeulatuses.

 

 

 

 


7. Ära sea endale liiga kõrgeid eesmärke

Sest neid on raske pidada. Kui sa tahad kaotada 20 kilo 1- kuuga, siis pead sa nagunii pettuma ja jätad dieedi juba ühe nädala pärast sinnapaika. Hea eesmärk, mida sa võid endale püstitada, on joosta veerand tundi ilma peatumata. Kui sa oled spordiga alustamas, siis on see hea algus. 


8. Sa pead end sundima

Jah muidugi tuleb enda keha kuulata ja mitte end liiga ära väsitada aga mingil hetkel sa pead otsuse langetama ja hakkama tervislikumalt elama, hoolitsedes rohkem oma tervise eest. Dieedi pidamine nõuab tõelist enesedistsipliini.


9. Kiida end iga edusammu pärast

Ole uhke oma edusammude üle ja kiida end. See motiveerib sind veelgi enam.

 

10. Julgusta ennast

Sa pead dieeti iseenda jaoks ja oled enda kõige parem toetaja ning liitlane! 

 

 

 

 

 

 11. Maga!

Väsinud olek paneb paraku sööma ja tekitab just isu magusa- ning rasvase toidu järele. 


12. Otsi keegi, kellega koos dieeti pidada

Nii suudad sa palju kindlamini vastu pidada, kui leiad kellegi, kellel on samasugused eesmärgid ja kellega jagada oma edusamme ning ebaõnnestumisi. 


13. Väikesed üleastumised on lubatud

Ilmselt just need hetked aitavadki lõpuni vastu pidada. Seega määra kohe alguses endale sellised päevad, mil sa lubad endale midagi head ja paremat. 


14. Pea dieedipäevikut

Kirjuta üles kõik, mida sa sööd, samuti need hetked, mil sa murdud ja tahaksid süüa midagi rasvast või magusat, oima edusammud ja tunded. See aitab sul jälgida oma edusamme. 


15. Lükka kaal kõrvale

Kaal on küll hea aga see ei tohiks muutuda kinnisideeks. Sul ei ole mõtet end kaaluda iga päev, see tekitab sinus ainult suuremat stressi. Sa võid kaalu üldse kõrvale lükata ja vaadata oma kilode kadumist riiete pealt. Kui sa siiski tahad end kaaluda, siis määra kaalumiseks spetsiaalsed päevad, kord nädalas või kaks, kui sa ei suuda muidu vastu pidada.
 

Kommentaare ei ole