Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Horoskoop : milliste tähemärkide esindajatele jõulud ei meeldi?

foto : unsplash / Thom Holmes      Kõiki inimesi ei rõõmust...

foto : unsplash / Thom Holmes

 

 

 Kõiki inimesi ei rõõmusta sugugi lähenevad aastalõpupühad. Mõned näiteks ei talu seda jõulutralli mitte sugugi ja neil on raske head nägu teha kõige selle juures. 

Need on tähemärgid, kellele jõululaulud ja advendikalendrid poeriiulitel üldse ei meeldi. Jõulutuled ajavad neil harja punaseks, jutt päkapikkudest ajab südame pööritama ja kuusest ei taha nad kuuldagi. Kui mõned tähemärgid lausa naudivad jõule, ootavad ja igatsevad seda perioodi, siis teised suudavad vaevu oma vastumeelsust varjata. 


Millistele tähemärkidele jõulude aeg üldse ei meeldi ehk kes on need, kes on jõulude suhtes allergilised? 

 

 

Neitsi : paanika pardal

Neitsi on kehastunud abivalmidus ise. See on tal veres. Kusjuures kõik teavad seda. Ta on sündinud lõikuseperioodi ja kooli alguse ajal, sellepärast ilmselt oskabki ta oma elu nii hästi organiseerida. Mõnikord pingutab ta lausa üle. Ta teeb kõik selleks, et olla teistele ühel või teisel moel kasulik, katsub siin-seal kaasa lüüa oma nõu ja jõuga ning on nii teenistusvalmis, et sageli hakatakse seda võtma lausa loomuliku nähtusena. Neitsi ise aga võib tunda mõnikord nagu peakski tema kandma kogu maailma raskust oma õlgadel. Ja selle tõttu ta tunnebki ta juba ette väsimust, kui mõtleb kõikidele kingitustele, mida ta ostma peab (ja pakkima), kodu kaunistamisele, sellele, mida ta pühadeks lauale panema peab, kellele külla minema, mida poest ostma jne. Ja selle tõttu kõik see, mis peaks valmistama rõõmu, võib teda hoopis kurvaks teha, sest ta ei suuda iial kõike teha, mida ta tahaks teha. Kui jõuluõhtu kätte jõuab, on ta end juba täiesti ära väsitanud kõigi tööde ja toimetustega, kõige selle organiseerimine on võtnud tema viimase jõu. Seega, ei, ta ei rõõmusta sugugi lähenevate pühade üle, mis kurnavad ta ainult ära liigse tööga. 

Veevalaja : sodiaagi mässaja

Veevalaja tähemärki valitseb planeet Uraan. Uraan on aga muutuste planeet, mida seostatakse ka mässumeelsuse ja uuendusliku maailmavaatega. Tänu Uraanile ongi Veevalaja nii originaalne, kriitiline ja vastuoluline kõiges, mida ta teeb. Ta tahab elada oma ideaalide järgi, mitte teha nii nagu teised seda teevad. Veevalajale ei meeldi pühad sugugi, ta mõtleb hoopis sellele, et kuused võiksid jääda metsa ja inimesed võiksid vähem raha kulutada jõulude ajal. Ta mõtleb majanduslangusele ja tarbimisühiskonna probleemidele. Ja tõele au andes tuleb tunnistada, et Veevalaja hoiab palju endale jõulude ajal selleks, et mitte hakata taas vaidlusküsimusi arutama lähedaste ringis pühadelauas istudes. Tavaliselt on ta aga kõik teinud selleks, et jõululaual oleks ainult tervislik toit, et kingitused oleksid taaskasutusest ostetud ning pakendid planeedisõbralikust materjalist.

 

 


Kaljukits : kokkuhoid eelkõige

Kas jõulude periood võrdub sinu jaoks jõulumuusika, tulede särade, piparkoogilõhna ja glögiga? Siis ilmselt ei ole sa sündinud Kaljukitse tähtkujus. Kaljukitse jaoks võrduvad aastalõpupühad suurte kulutustega. Mitte et neile ei meeldi pühad ja jõuluimed aga olgem ausad, kõigel on oma hind. Ja see omakorda tähendab seda, et kogu nende energia, aeg ja säästud lähevad nende pühade alla. Aga ometi, ütled sa nüüd ilmselt, on Kaljukitsed ise sündinud just selles perioodis, jõulude ja aastalõpu ajal. Jah, nii see on aga oma hingelt on tõeline jõulumärk tegelikult särav ja rõõmus Ambur. Kaljukits on selle jaoks liiga praktilise mõtlemisega ja liiga kokkuhoidlik ning range. Nagu peale pühi seda olema peabki. Kaljukitse planeet on karm ning nõudlik Saturn, mis pigem piitsutab takka, kui toob kingitusi nagu jõulude ajal kohane. Ja selle tõttu ilmselt ei meeldigi Kaljukitsedele jõulude periood, mis teeb nende rahakoti tühjaks viieks järgnevaks aastaks. Selle jaoks, et mitte kõike viimasele minutile jätta, alustavad Kaljukitsed jõulude ettevalmitusega juba suvel.

 

Kommentaare ei ole