{ads}

HIDE

Viimased

latest

5 soovitust, kuidas leevendada pühadejärgse toitumise tagajärgi

  foto :  unsplash / krakenimages   Selleks, et ära hoida seedeprobleeme, peaksid sa järgima järgnevaid soovutusi.  Aasta lõpus see paratama...

 

foto :  unsplash / krakenimages

 

Selleks, et ära hoida seedeprobleeme, peaksid sa järgima järgnevaid soovutusi. 

Aasta lõpus see paratamatult juba on nii, et liigset söömist tuleb rohkem ette kui tavaliselt. Kõigepealt jõulud, siis vanaaastaõhtu - kõike tuleb ju pidulikult tähistada nagu kord ja kohus. Ja olgem ausad, mõnikord teeb see head, kui saab unustada kõik oma igapäevase elu mured, dieedid ja nautida lihtsalt elu.

Ainuke probleem seisneb selles, et kui meie ise võime endale seda väikest puhkust lubada, siis meie seedimine sellist luksust endale lubada ei saa. Aga kui sa ei taha vanemale ega teistele lähedastele pettumust valmistada ja hoida end seedeprobleemide eest, tuleb sul kinni pidada mõningatest soovitustest. 


1. soovitus : SA VÕID KÕIKE SÜÜA AGA MÕÕDUKALT

Jõulud on jõulud, sellel ei ole vahet, kas sa oled praegu 10-, 20- või 40-aastane. Jõulud jäävad ikka jõuludeks. Jõulud tuletavad meile meelde muretut lapsepõlve ja sellepärast sa ei saagi nii mõtelda, et seda piparkooki sa nüüd ei söö, sest see teeb su paksuks. Sest sa ei keela seda iseendale, sa keelaksid seda piparkooki lapsele, kes elab sinu hinges. Ja nii ei tehta, eriti jõuluajal. 

Lisaks sellele ei maksa ära unustada, et kui sa hakkad valima, mida sa võid süüa ja mida mitte, tekitad sa endas pettumustunnet ja suuremat stressi. Ja kui sa teada tahad, siis mõlemad tegurid on su tervisele palju kahjulikumad, kui söömine. Aga kui sa tahad oma tervisest hoolida, siis ära söö üle. Söö kõike aga mõõdukates kogustes. 


2. soovitus : MÄLU AEGLASELT

Kõik teavad seda, et toitu tuleks suus vähemalt 30 korda mäluda enne alla neelamist aga keegi ei viitsi seda ellu rakendada. Korralik mälumine on ometi see, mis aitab ära hoida paljusid seedeprobleeme. Aeglaselt süües tunned sa paremini seda kui kõht saab täis. Lisaks sellele aitab korralik mälumine toitu paremini seedida.


3. soovitus : JOO VÄHEM GASEERITUD JOOKE JA KOHVI

Ilmselt on pühade ajal raske piirata alkohoolsete ja gaseeritud jookide joomist aga siin kehtib sama reegel, mis söömise puhul: tuleb lihtsalt jääda mõõdukaks. Katsu ainult seda jälgida, et su veeklaas oleks kogu aeg täis. Ja pealelõunasel ajal joo kohvi asemel parem teed, see on su tervisele kasulikum.

 

4. soovitus : SÖÖ JA LÕPETA MURETSEMINE

Sa ei saa jõulude ajal mõtelda kogu aeg selle peale, mida sa sööd. Ära unusta, et seedeprobleemid ei teki ainult söömisest, vaid ka valest mõtlemisest. Stress mõjutab väga palju soolestiku tervist, seega sa ise valid, mida sa mõtled ja kuidas sa ennast tunned. Mõned spetsialistid väidavad lausa, et ärevushäired võivad põhjustada kõrvetisi, puhitusi ja kõhuvalu. Aga seda sa ju ei taha, ega ju?

 

5. soovitus : ÄRA UNUSTA VERESUHKRU TASET

Selleks, et ära hoida taseme liiga kiiret tõusu, võiksid sa kinni pidada järgnevatest reeglitest. Joo iga kord enne söömist ära suur klaasitäis vett. Vee joomine aitab liigset suhkrut väljutada neerude kaudu. Puhta vee joomine aitab aga kontrollida veresuhkru taset. Või võta õunaäädikat veega lahjendatult. Õunaäädikas aitab tasakaalustada veresuhkru kõikumisi. Või siis veel üks soovitus: söö iga einekorra juurde rohkelt köögivilju ja mine peale söömist kõndima.

Kommentaare ei ole