Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kuidas toksilist sõprussuhet ära tunda?

  foto : unsplash / Paola Chaaya Me kohtume elus väga erinev...

 

foto : unsplash / Paola Chaaya

Me kohtume elus väga erinevate inimestega ja kunagi ei tea, mida see suhe meile kaasa tuua võib. Mõnikord võib mõni inimene, keda sa pidasid oma sõbraks, osutuda toksiliseks inimeseks, kes tahab sulle tegelikult halba. 


Mis on üldse toksiline sõprus?

Mida me oma sõpradelt ootame? Toetust, lohutust, abi, jagamist, head tuju, rõõmu ja õnne. Kui sul on toksiline sõber, on ta täpselt vastupidine. Ta on tõeline stressiallikas sinu elus, kes paneb sind ennast halvasti tundma, tekitades kurbust ja masendust. Sa ei ole rahul ja sa ei taha enam temaga suhelda. Sa oled pettunud ja saanud palju haiget tänu kõikidele solvavatele märkustele, mida ta nii peenelt teha oskab, et sa mõnikord alles hiljem tema torkest aru saad. 

Selliseid arusaamatusi ja möödarääkimisi võib tulla ette ka tavalistes sõprussuhetes, kui see muutub aga juba regulaarsemaks ja sellest saab tavaline nähtus, peaks see sind valvsaks tegema. Sest selline niiöelda sõber teeb sulle halba, rikkudes sinu vaimset tervist. 

 

Millised märgid viidavad toksilisele sõprusele? 

Tegemist võib olla inimsega, kellega sa kohtusid hiljuti või siis tunned sa teda juba aastaid. Kui sa oled hakanud mõtlema selle peale, kas see suhe teeb sulle rohkem head või halba, siis loe, milliste märkide järgi ära tunda, et teie suhe ei ole normaalne.

 

 


 • Sa ei tunne ennast hästi temaga koos olles, sa oled nagu valvel kogu aeg, rahutu ja muretsed oma hinges.
 • Sa ei ole sina ise temaga koos olles
 • Sa tunned end halvasti, oled pinges ja kontrollid oma käitumist kogu aeg
 • Sa ei taha temaga kaua koos olla
 • Sa tunned, et sa ei usalda teda enam, sa ei taha talle eriti mitte millestki rääkida
 • Sa ei tunne end temaga võrdsena, sul on tunne, et sina üksi pead kogu aeg pingutama, tema aga ei tee midagi.
 • Sa pead otsima ja leidma talle ja tema käitumisele kogu aeg vabandusi.
 • Ta teeb sulle pidevalt ebameeldivaid märkusi, kritiseerib sind ja ütleb midagi teravat
 • Ta räägi sind taga
 • Sa ei tea enam ise ka, miks sa temaga veel suhtled
 • Sa ei taha temalt sõnumeid saada ega võta telefoni vastu, kui ta helistab. Sa lausa kardad seda.
 • Ta tahab sinust alati üle olla ja näidata, et ta on palju parem kõiges, kui sina
 • Tema käitumine muutub tihti: kord on ta olemas, siis jälle kaob nagu vits vette. Ta võib olla hooliv, tunda huvi, kuidas sul läheb aga sa tead oma südames, et ta ei tee kunagi midagi ilma tagamõtteta.

 

Kui sul on tutvusringkonnas selline sõber, siis sa ei tohiks tunda end süüdi, kui sa tahad temast edaspidi eemale hoida ja temaga vähem suhelda. Sa ei pea ennast ohverdama lihtsalt sellepärast, et temal ei ole kedagi peale sinu, et ta on oma elus nii palju läbi elama pidanud, et tal on praegu rasked ajad jne. 

 

 

Me muutume oma elu jooksul ja ka sõbrad meie kõrval muutuvad mõnikord. Meie teed lähevad lahku osade inimestega ja me leiame palju paremini ühise keele nendega, kellega me just sellel eluhetkel paremini sobime. 

 

Milline vahe on toksilisel sõprusel ja nartsissistlikul inimesel? 

Nartssisistlik inimene on palju hullem, kui toksiline sõprus. Toksiline sõprus hõlmab kahe inimese suhet, kus manipulatsioonil on suur roll, siis nartsissistlik inimene on ohtlik, toksiline ja isegi sadistlik, sest teisele haiget tegemine palub talle rahulolu. Nii armastuses, kui sõpruses võib selline inimene hävitada täiesti teise vaimse tervise. 


Kommentaare ei ole