Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Millal on õige aeg lahku minna?

  foto : unsplash / Ricardo Moura Jäägu iga inimese enda ots...

 

foto : unsplash / Ricardo Moura

Jäägu iga inimese enda otsustada, milliste põhjuste pärast ta tahab lahku minna. 

Erika räägib, et tema silmad avas see, kui ta õde oli raskesti haige ent mees, kellega ta oli 26 aastat koos olnud, isegi ei toetanud teda. Sellel hetkel mõistis ta, et tegelikult oli ta kogu aeg tundnud end üksi. Ja nüüd, kus ta läks oma mehest lahku, on kõik tema sõbrad ja lähedased hakanud talle rääkima, et nad imestasid, kuidas ta Erika nii kaua vastu suutis pidada mehega, kelle käitumine ei olnud just kõige parem. Erika ise lihtsalt kooselatud aastate jooksul ei näinud seda kõike, mis teistele kohe silma hakkas. 

Statistika järgi selgub, et vähemalt üks paar kahest läheb lahku. Selline suund on eriti levinud viimastel aastakümnetel, enne seda oli lahutuste arv suhteliselt väike. Kas tegemist on aga progressiga? Jah, kui arvestada seda, et need inimesed, kelle suhe tõesti enam ei toimi ja on halb, ei pea jääma ühiskondlike vaadete tõttu oma paarisuhtesse. Samas on aga ka risk minna ära ja jätta teine inimene maha täiesti tühistel või siis egoistlikel põhjustel, näiteks soovist leida ideaalne suhe, mida aga tõenäoliselt olemaski ei ole. 

 

 

On aga teisi paare, kes jäävad kokku, hoolimata sellest, et nende omavaheline suhe on halb ja mürgine. Igasuguse vägivalla puhul on aga ainuõige väljapääs lahku minek. Alati see aga ei ole nii lihtne. Sageli on sellistes suhtemudelites süüdi see, mida inimene on oma lapsepõlves kogenud ning mida ta nüüd alateadlikult kordab oma isiklikus elus täiskasvanuna. Mõnikord ei mõiste inimesed ise aga seda ja sellisel puhul aitaks neid kõrvalise isiku abi. Üks, mis inimesi tagasi hoiab, on ka hirm tundmatu ees. 

Ka pidevad tülid, igavus ja ükskõiksus on märgid, mis peaksid valvsaks tegema. Kõik need märgid näitavad, et suhtes on midagi korrast ära. Kui sa oled kaotanud mõtte ja ei saa ise ka aru, miks sa selle inimesega koos oled, mis sind temaga seob, kui sulle tundub, et teine inimene on muutunud sinu jaoks võõraks, kui sa tunned, et sul pole enam väljapääsu, on see märk, et aeg on lahku minna või minna pereterapeudi juurde. Need on märgid, et te olete liikunud liiga erinevates suundades või siis see, et te väldite kõiki keerulisi, liiga tõsiseid ja sügavaid jutuajamisi. Kommentaare ei ole