Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kuidas parandada oma seedimist, parandada ainevahetust ja kaotada kaalu?

  Foto : unsplash / Inside Weather  Kui sa katsud paremini t...

 

Foto : unsplash / Inside Weather

 Kui sa katsud paremini toituda aga kaal ikka ei lange, siis võib-olla on sul seedeprobleemid. Selleks, et kaal hakkaks langema, tuleb muuta oma eluviise. Seedeprobleemidest annavad märku maohape, krambid või kõhulahtisus, puhitused ja gaasid. Seedeprobleeme põhjustavad mitmed erinevad tegurid, nende seas liiga rasvane, vürtsikas või kiudainevaene toit (inimene vajab igapäevaselt oma seedimise parandamiseks kiudaineid. Kiudaineid, sisaldavad täisteratooted, puu- ja köögiviljad, pähklid, seemned ning kaunviljad). Ka toidualleriga võib häirida seedeprotsesse. Arvestada tuleks aga sellega, et kui enamikele seedeprobleemidele leidub lahendus, siis teiste puhul tuleks konsulteerida arstiga ja leida kõige õigem ravivõimalus. Seega, kui sümptomid ära ei kao, siis oleks parem pidada nõu oma arstiga. 

 


Kuidas parandada oma seedimist

Kui sul on probleeme väikeste seedeprobleemidega, siis mõnikord piisab väikestest muutustest, mis aitavad parandada seedimist. Selleks peab kõigepealt üle vaatama oma toitumise. Söö rohkem puu- ja köögivilju mõnda aega, vali täisteratooteid nisujahu asemel, söö kaunvilju, valku ja oliiviõli. Kui su toidulaual on rohkem kiudaineid, paraneb su seedimine. Kiudaineid toidavad organismi heade bakteritega ning stimuleerivad seedimist. Eelista vees lahustuvaid kiudaineid, mida leidub näiteks õuntes, kaeras ja kaunviljades. See aitab kõhukinnisuse vastu. Söö lahustumatuid kiudaineid, rohelisi köögivilju ja täistera nisu, kui sul on probleeme kõhulahtisusega. Oliiviõli aga aitab kontrollida organismi põletiku taset. 

 

 

Ära unusta ka vett juua iga päev. Sest vedelikupuudus organismis tekitab seedeprobleeme. Joo vähemalt 8 klaasi vett iga päev. Samuti võid sa oma seedimise parandamiseks süüa kindlatel kellaaegadel, sest seedesüsteemile meeldib rutiin. Katsu süüa iga päev samal kellaajal ja samas koguses toitu, ära söö aga enne magama heitmist. Võta aega oma toidu mälumiseks, sest seedimine saab alguse suust. Mida vähem sa toitu mälud, seda rohkem peab su seedesüsteem tööd tegema selleks, et toiduaineid omandada. Lisaks sellele ei ole hea süüa liiga ruttu, sest nii neelad sa õhku alla, mis ajab kõhu punni. Ja jälgi, et sul ei ole vitamiinipuudust. Näiteks rauapuudusel on suur roll seedesüsteemi tervise juures.

Kommentaare ei ole