Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Selleks, et su paarisuhe oleks õnnelik, tuleb magada eraldi voodites

Foto : unsplash / NeONBRAND    Kas magada üksi või koos? Mil...

Foto : unsplash / NeONBRAND

 

 Kas magada üksi või koos? Millisel määral see mõjutab meie une kvaliteeti ning tervist? 

Paljudele meeldib olla kallima kaisus öösel. See tagab teatud turvatunde, mis lähendab paari omavahel veelgi rohkem ning loob ühtekuuluvustunde. Aga kui palju mõjutab une kvaliteeti voodi jagamine elukaaslasega? Teadlased uurisid seda küsimust ja avastasid, et tegelikult ei ole see harjumus üldse hea.


Unepuudus : koos magamine on üheks peamiseks põhjuseks

Meie organism vajab 8 tundi ööund selleks, et saada piisavalt energiat. Jagades oma voodit elukaaslasega, ei puhka me sageli välja. Eksperdid kinnitavad, et tavaliselt ei maga inimesed end välja koos magades, sest ikka on nii, et teise inimese liigutused äratavad üles või siis ärkab üks hommikul palju varem, kui teine. Näiteks partneri äratuskella helina tõttu võid sa täiesti une kaotada. Samuti on väga raske magada siis, kui partner öösel palju norskab. 

 


Unepuudus: oht tervisele

Halvasti magamine annab endast tunda ka igapäevases elus. Eriti siis, kui sa teed palju sporti. Lihased vajavad puhkeaega, kui sa aga vähe magad, võib see kaasa tuua lihaskoe kadu, mis omakorda põhjustab hormonaalseid häireid. 

Kui inimene ei saa juba pikemat aega korralikult magada, põhjustab see selliste hormoonide liigtootmise, mis mõjub vererõhku ning kolesterooli taset tõstvalt. Need hormoonid häirivad glükoosi ainevahetuse tööd ning võivad põhjustada kaalutõusu. Seda, et kooselu soodustab paksuks minemist, on juba märgatud, nüüd aga on siis selge, mille tõttu need kilod nii kiiresti tekkima hakkavad. Ja kõik need põhjused soodustavad ka südamehaiguste teket. Selleks, et seda kõike aga vältida, tuleks magada eraldi voodites. Igaüks omas toas ja nii on rahu jälle majas ning tervis hea.


Kommentaare ei ole