Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Mida sa tegema peaksid, kui sa oled hakanud ennast liiga palju alahindama

Kui sa oled jõudnud selgusele, et üksi ongi parem olla, kui halvas seltskonnas, siis tähendab see seda, et sa oled elus juba liiga pa...

Kui sa oled jõudnud selgusele, et üksi ongi parem olla, kui halvas seltskonnas, siis tähendab see seda, et sa oled elus juba liiga palju kannatanud. 

Foto : unsplash

 

Kuidas õppida ennast rohkem armastama ja väärtustama? 

 

Enda armastamine ja hindamine ei ole egoistlik, tegemist on sellega, ilma milleta ei saa inimene tunda heaolu ja seega ei saa ka armastada teisi inimesi. Isegi, kui võtta arvesse, et suurem osa enesehinnangust ehitatakse üles lapsepõlve jooksul, siis on võimalik ka täiskasvanueas midagi ette võtta, et seda parandada. 

Oma hingehaavade parandamine ja enesekindluse taastamine on võimalik. Kui sa ennast piisavalt ei armasta, siis tunned sa end kogu aeg halvasti ja sinu emotsionaalne koorem muutub sinu enda jaoks raskeks. Sellepärast on vaja leida tee, mis viib sinu hinge sisse. Iseenda armastamine muutub sellisel puhul kohustuslikuks ja isegi vajalikuks.

 

 

Mõned inimesed võivad öelda, et iseenda armastamine pole sugugi tähtis ja et tegemist on isegi upsakusega. Tänapäeva psühholoogia aga ei ole sugugi sellise mõtteviisiga nõus. Iseenda armastamine on väga tähtis selleks, et tunda rõõmu ja et elu oleks palju ilusam. Kujuta näiteks ette, milline näeb välja inimene, kes ärkab hommikul üles ja arvab, et ta on kole, loll ja ei suuda midagi teha. Sellise inimese elu on üks pikk Kolgata tee.

Ameerika psühhiaatrid Robert Ornstein ja David Sobel on teinud läbi uurimistöid enesehinnangu vallas ja kinnitavad, et õnn on nende inimeste käeulatuses, kes oskavad näha elu läbi positiivse pilgu, kes usuvad iseendasse ja kes on palju tublimad, kui nad tegelikult seda on. See on isegi väga hea, kui inimene endast hästi arvab ja peab end targaks.

Sa pead õppima end armastama ja saavutada saad sa siis, kui sa hakkad panema praktikasse järgmisi nõuandeid.


1. Õpi ennast väärtustama

Selleks, et elada täisväärtuslikult, tuleb õppida endaga elama sellisena nagu sa oled. Rahulolematus iseenda vastu toob alati kibestumust ja meelehärmi. Sa pead õppima ennast rohkem hindama, nägema kõiki häid (füüsilisi ja moraalseid) omadusi, mis sul on ja leidma, milles sina andekas oled ning seda oskust seejärel edasi arendama. Sa pead õppima tundma iseenda üle uhkust, tundma uhkust ka nende asjade üle, mida sa oled juba korda saatnud ja miks mitte vajadusel kirjutama kõik üle oma vihikusse, mis aitab sul paremini õppida end väärtustama.

 

 

 


2. Veeda rohkem aega iseendaga

Aga mitte selleks, et end teistest isoleerida, vaid selleks, et leida iseennast paremini üles ja nautida üksi olemist. Me peame olema üksi aeg-ajalt juba selleks, et laadida oma patareisid täis ja hinnata paremini omaenda seltskonda. See ei tähenda sugugi, et sinust peaks saama parandamatu erak, sa pead õppima tundma üksi olemisest rõõmu ja nautima seda.


3. Õpi end paremini tundma

Ja selle eneseotsingu perioodi jooksul on hea, kui sa õpid end paremini tundma. Kui sa hakkad aru saama, kes sa tegelikult oled, siis hakkad sa paremini mõistma ka oma suurematest vajadustest ja soovidest. Ja sa teed sammu oma vabadusele lähemale.


4. Ära alaväärtusta ennast enam

See, kui sa ei oska ennast väärtustada, kui sa leiad, et sa oled mitte keegi, et sa ei väärigi midagi - on kõigest väärastunud nägemus iseendast. Enamiku ajast seostame me end mõne läbielatud sündmuse,ja hingehaavade moonutatud pildiga ja ei usugi, et me oleme midagi enamat.

 

 

 


5. Lepi oma puudustega

Mitte keegi pole täiuslik, sinna ei saa midagi teha. Selle asemel, et keskenduda ainult oma puudustele, miks sa ei lepi nendega ja ei võta end sellisena nagu sa oled, isegi, kui sulle need ei meeldi. Iga puuduse korral mõtle kahele heale omadusele, mis sul on ja millega sa võiksid neid asendada. Nii lood sa iseendast parima pildi ja hakkad ennast rohkem hindama.


6. Mineviku unustamine

Minevik on osa meist aga ta ei tohi võtta liiga palju ruumi olevikus ega tulevikus. Minevikus elamine ja asjadest kinni hoidmine, mida me muuta ei saa, toob sulle ainult kannatusi. Sa pead enesele halastama ja andeks andma oma eksimused.


7. Enda eest hoolitsemine

Sa pead hakkama iseendasse investeerima ja pakkuma endale parimat ja kõige tähtsamat. Sa pead õppima endale rõõmu tegema täpselt samamoodi nagu ka teistele, ainult nii saad sa tõmmata oma ellu kõike seda, mida sa tõeliselt vajad.

Iga kord, kui sa tunned, et sa ei armasta end piisavalt, järgi neid nõuandeid ja kasuta neid. Nii hakkab su elu ruttu muutma paremuse poole.

 

Kommentaare ei ole