Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kas sa teadsid, et füüsiline valu võib olla seotud emotsioonidega

Tavaliselt tundes valu mõtleme me kohe haiguse peale, mis selle põhjustada võis. Mõnikord ei ole aga valu taga haigus, vaid meie end...


Tavaliselt tundes valu mõtleme me kohe haiguse peale, mis selle põhjustada võis. Mõnikord ei ole aga valu taga haigus, vaid meie enda tunded ja emotsioonid. Ehk siis teiste sõnadega on tegemist psühholoogilise patoloogiaga. Valu võib olla otseselt seotud meie emotsioonidega ja otsida lihtsalt väljendust.

Iga päev kogeme me teadlikult või alateadlikult positiivseid ja negatiivseid emotsioone, mis mingil hetkel võivad väljenduda läbi füüsilise valu.


1. Valu pea piirkonnas


Valu pea piirkonnas on põhjustatud kõige sagedamini peavalust või migreenist. Tavaliselt saab peavalu alguse just õhtusel ajal, peale päeva lõppu, sellepärast võib ta väljendada päeva jooksul kogunenud stressi ja pinget. Pikemas perioodis võib stress aga mõjuda halvasti kogu organismile. Stressi vähendamiseks ja valust lahti saamiseks võid proovida meditatsiooni või joogat.

2. Valu kaela piirkonnas


Kaelavalu seostatakse raskustega teistele ja iseendale andestada ning ka süütundega. Sa ei suuda andeks anda neile, kes sulle on haiget teinud. Sa ei suuda andestada iseendale ja sa tunned ennast sellepärast süüdi. Katsu vaadata asju negatiivseid asju läbi teise pilgu, vaheta natuke vaatenurka ja see aitab kaelavalule leevendust tuua.


3. Valu õlgade piirkonnas


Valu õlgades viitab suurele emotsionaalsele koormale, mida sa oma õlgadel kannad. Pane see koorem oma hinge pealt maha, vabasta end sellest. Kasuta selleks lõdvestavat ja rahustavat massaaži ja muuda oma eluviisi tervislikumaks.


4. Valu üleselja piirkonnas


Kui sa kannatad ülaselja valude käes, siis tunned sa end ilmselt emotsionaalselt üksi. Ümbritse end positiivsete inimestega,  kes aitavad sind, et sa tunneksid end vähem üksi.


5. Valu alaselja piirkonnas


Valud alaseljas viitavad aga rahalistele probleemidele. Selleks, et valu leevendada, katsu elada säästlikumalt ja kokkuhoidlikumalt. Pane raha kõrvale, et mitte puuduse käes kannatada. Kui sa tunned, et väärid aga palgatõusu, siis räägi sellest ja vähemalt tee esimene samm, et saada oma tööle väärilist tasu.
6. Valu küünarnukkide piirkonnas


Liigesevalu võib sulle tekitada kaebusi, eriti küünarnuki piirkonnas, kui sa ei suuda ega oska muutustega leppida. Kohandu ja lepi oma eluga, ole paindlikum ja vaata parema pilguga uutele üllatustele, mida elu sulle toob.


7. Valu käte piirkonnas


Kätevalu on seotud sageli suhtlemisraskustega. Inimesed, kes oskavad hästi suhelda, kasutavad selleks palju oma käsi. Kui sulle aga suhtlemine teiste inimetega valmistab raskusi, siis on sul vaja saada enesekindlamaks. Ära pane endale musti mõtteid pähe, ära alahinda iseennast - on ka väga toredaid inimesi, kes tahavad sinuga suhelda ja läbi käia.


8. Valu puusade piirkonnas


Puusad seovad alakeha ülemisega ja on vajalikud selleks, et korralikult käia. Kui sul on aga raskusi elus edasi minemisega, siis tunned sa ka valu puusades. Ära tunne hirmu tuleviku ees, ära hoia kinni oma arvamusest ja positsioonist, lase tundmatul end edasi juhtida.


9. Valu põlvede piirkonnas


Kui sul on põlvevalu, siis on su kehal raskusi, et sinu suurt egot kanda. Jah, sa võid olla uhke loomusega aga kõik peab olema mõõdukas. Ära unusta, et mitte midagi ei ole ka lahti, kui keegi su eneseuhkust julgeb puudutada, ole alandlik, sest sa oled kõigest inimene kõigi oma vigade, puuduste ja heade külgedega.   

Kommentaare ei ole