Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Teiste hädaldamise kuulamine on sinu ajule halb

  Kuhu me ka ei lähe, ikka puutume me kokku inimestega, kes kunagi millegagi rahul ei ole. See negatiivsus kandub ka meile endile üle,...

 


Kuhu me ka ei lähe, ikka puutume me kokku inimestega, kes kunagi millegagi rahul ei ole. See negatiivsus kandub ka meile endile üle, sest me kuulame neid ja katsume neid mõista. Muidugi katsuvad need inimesed enda murekoormat hingel sellisel moel kergendada sulle oma muret kurtes ja see on normaalne, et me tunneme neile kaasa. Aga see, et nende isikute negatiivsus sulle üle kandub, võib olla halb sinu enda tervisele.

Teadus kinnitab nüüd, et hädaldamine ja kaebamine võib pakkuda emotsionaalset leevendust aga samas võib see teha ka halba teistele, kes selle negatiivsuse endasse tõmbavad, eriti juhul, kui selline teguviis peaks olema krooniline.

Psühholoog Steven Parton'i järgi, kes on kirjutanud raamatu "The sience of Happiness: Why complaining is Literally Killing You" võib hädaldamine muuta aju ja tuua enesega kaasa tõsiseid vaimse tervise probleeme.

1. Sünapsid (kahe närviraku vahelised ühenduslülid), mis omavahel aktiveeruvad, liituvad omavahel.

Aju koosneb sünapsidest, mis on omavahel ühenduses tühja kohaga, sünaptilise piluga. Kui tekib üks mõte, loob üks sünaps tänu keemilisele ainele (sünapsid närvirakkude vahel on keemilised) mille järel tekib elektriline signaal, mis kannab eneses tähtsamat informatsiooni. Selle aja jooksul, mil see elektriline signaal vallandub, sünapsid tõmbuvad kokku, et vähendada omavahelist vahemaad ja kergendada seega mõtte edasikandmist. Ja just selle põhjusel on pidevatel negatiivsetel mõtetel halb mõju ajule ja selle tegevusele.

2. Mõte määrab iseloomu.

Pidevalt negatiivsete mõtete mõtlemine on sama, kui suhelda kogu aeg negatiivsete inimestega. Parem on ju käia läbi positiivete inimestega ja laadida end täis heade lainetega.

3. Stress on tervisele kahjulik.


Partoni järgi on väga tähtis vältida kõike negatiivset ja samuti hädaldamist, mis ainult kasvatab negatiivsust. Vihasünapsid toovad enesega kaasa immuunsuse puudulikkuse, südame-veresoonkonna haiguseid, diabeedi ja samuti ülekaalulisuse. Lisaks sellele on uurijad kindlaks teinud, et korduvalt hädaldavate inimeste kuulamine võib mõjuda halvasti mälule.Mida siis teha? 

Neid inimesi, kes tõmbavad sinu energiat endasse ja kurnavad sind psühholoogiliselt, nimetatakse ka energiavampiirideks. Neid inimesi iseloomustab emotsionaalne tasakaalutus ja see väljendub:

* Nad tungivad su ellu ilma ette hoiatamata

* Nad dramatiseerivad asju üle

* Pidev kriitika kõige suhtes

* Krooniline hädaldamine ja kaebamine kõige üle, pidev rahulolematus

* Pidevad tülid ja vaidlused

* Äärmine negatiivsus

* Vajadus, et viimane sõna jääks temale

* Vastutustundetus

Kui sa käid läbi sellise inimesega, kes pidevalt hädaldab, siis võid sa lõpuks ise tunda end õnnetuna.


Kuidas siis reageerida? 

Selleks, et vastu seista sellistele inimestele, kes sinu positiivset energiat enesesse tõmbavad, on tähtis järgida järgmisi nõuandeid:

1. Õpi energiavampiiri ära tundma.


On mõned märgid, mis ei peta ja mille järgi on võimalik energiavampiir ära tunda. Neil on kaasasündinud vajadus draamade järgi, nende elus on juhtunud alati palju halba, nad on väga kriitilised teiste ja elu suhtes. Juba see kõik peaks sind ettevaatlikkusele sundima. Sellise inimesega läbi käimine on väsitav, sa tunned tõenäoliselt hiljem lihasvalusid, kurbust, oled kergesti ärritatav ja sul tekivad negatiivsed mõtted.

2. Eemaldu võimaluse korral neist inimestest.

Väldi sellise inimesega koos olemist. Kui tegemist on aga lähedase inimesega , siis piira niipalju kui võimalik, temaga läbikäimist.

3. Ära anna talle nõu.

Väga raske on krooniliselt negatiivseid inimesi aidata, kes ise ei pinguta absoluutselt selleks, et oma olukorrast välja tulla. Mida rohkem sa teda aidata püüad, seda rohkem nad leiavad võimalusi, et uusi probleeme tekitada. Tegemist on nõiaringiga. Ole kaastundlik, jää viisakaks aga piira oma läbikäimist sellise inimesega ja jää enesele kindlaks.

Sinu isiklik energia on väärtuslik, seega keskendu positiivetele mõtetele, sest kahju on ju raisata seda negatiivsete inimeste peale, kes kogu su energia endale tõmbavad ja sind tühjaks imevad. 

0

Kommentaare ei ole