{ads}

HIDE

Viimased

latest

Teadus kinnitab, et mida vanemaks mehed saavad, seda ilusamaks nad muutuvad

  Foto : unsplash / Ben Rosett  Nagu öeldakse, et mehed on n...

 

Foto : unsplash / Ben Rosett

 Nagu öeldakse, et mehed on nagu hea vein, mis läheb aastatega ainult paremaks. Ja teadus kinnitab, et sellel ütlusel on tõepõhi all. 

Piisab, kui vaadata kuulsaid filmitähti, kes teatud ikka jõudes on palju sarmikamad, kui kunagi varem. Nende seas tuleks ära mainida kindlasti George Clooney, Brad Pitt, Richard Gere ja Daniel Graig. See nimekiri võiks olla veelgi pikem aga ilmselt sellest veenmiseks piisab, kas pole nii? 

Jah, mehed muutuvad vanusega ilusamaks... 


ILU : MIDA VANEMAD ON MEHED, SEDA ILUSAMAD NAD ON

See teaduslik uuring viidi läbi 2018. aastal ning selle tulemused avaldati väljaandes Sciences Advances. Uuringutöö viidi läbi 200 000 tutvusmisportaali kasutaja seas ning uuringu eesmärk oli hinnata osalejate ilu - ning atraktiivsuse taset. Teadlased tuginesid oma hinnangu andmisel kirjadehulgale, mida iga osaleja teatud perioodi jooksul sai. 

Selle uurimistöö järel leidsid teadlased, et mehed muutuvad palju atraktiivsemaks naiste silmis siis, kui nad on saanud 50-aastaseks! 

Mis puutub naistesse, siis selgus, et kõige ilusamateks peetakse 18-aastaseid naisi, sealt edasi hakkab nende atraktiivsuse tase tasapisi langema. 

 


MIKS MEHED VANUSEGA ILUSAMAKS MUUTUVAD?

Kui ilu on üsna suhteline mõiste ja ilu on vaataja silmades, siis paljude jaoks ei ole ilu üksnes esteetiline dimensioon. Atraktiivsus nimelt sõltub ka isiksusest, oskustest, sotsiaalsest staatusest ja intelligentsusest. 

Seega ei ole see ainult vanus, mis muudab mehe atraktiivsemaks. Atraktiivseks muudavad mehe ka tema isiksuse eripärad, kõik oskused (intelligents), ühiskondlik staatus (palk), emotsionaalne küpsus, mis ta ajaga ning elukogemustega on omandanud. See kõik muudabki mehe ilusaks. 

Elizabeth Bruch, kes viis seda uurimistööd läbi, ütles, et mida kõrgem haridustase mehel on, seda atraktiivsem ta on. Ja loomulikult, mida vanem on mees, seda rohkem tarkusi ta on kõrva taha pannud.


Kommentaare ei ole