Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

6 lihtsat nippi, kuidas kaotada kaalu peale 50. eluaastaid

  Foto : unsplash / Yulissa Tagle  Kas sul on ka tunne, et h...

 

Foto : unsplash / Yulissa Tagle

 Kas sul on ka tunne, et hoolimata kõikidest pingutustest ei saa sa kuidagi lahti oma liigsetest kilodest? Kaalulangus pole kunagi kerge, selles vanuses aga on veelgi raskem vabaneda üleliigsetest kilodest. Sest selles eas on palju lihtsam kaalus juurde võtta, kui alla saada. Aga ära muretse, sa ei ole üksi selle probleemiga. Ja põhjus, miks sul nii raske on kaalust alla saada, o, väga lihtne. 


Menopausi mõju

Kas sa oled saamas 50 aastaseks või oled juba sellesse vanusesse jõudnud? Tõenäoliselt on menopausi esimesed sümptomid sinu juures juba endast märku andnud. Sellepärast sa ei saagi enam nii lihtsalt oma liigsetest kilodest lahti. Ainuüksi hormonaalsed muutused, mis su kehas ase tleiavad, soodustavad kaalutõusu ja rasvade ladestumist puusade ja kõhu piirkonnas. Ainevahetus muutub samuti aeglasemaks ja su keha põletab vähem kaloreid. Kõige selle pärast hakkab lihasmass kahanema ning rasvamass suurenema... Ja kõik need tegurid koos ongi suurel määral süüdi, miks sa kaalus juurde võtad.

Aga isegi, kui selles vanuses on raske kaalust alla saada, siis päris lootusetu see ettevõtmine ka ei ole. Sest saledaks on võimalik saada igas vanuses. Sa pead lihtsalt valima endale sellise dieedi, mis sobib sinu vanusele kõige paremini. Kõige tähtsam on, et sa tunned ennast ise hästi ja hoiad oma tervist. Sest olgem ausad, kaalulangus võib paranda su tervist, lahendades liigeseprobleeme, alandades diabeedi-, südame-veresoonkonna haiguste ja uneprobleemide riski.

 


Millised nipid siis tõesti toimivad? 

Unusta kõik, mida sa seni teadsid kaalulangetamise kohta

Kas sinu jaoks tähendab dieedi pidamine enese näljutamist ja toiduhulga piiramist? Siis on viimane aeg see kõik unustada, sest sellised uskumused ei tee head sinu figuurile ega tervisele. Kas sa ei leia, et sa ei ole enam selles vanuses, et hakata oma tervist ohtu panema ja ennast piinama? Sest sa võid täiesti edukalt vabaneda liigsetest kilodest ka normaalselt süües ja aeg-ajalt endale midagi head lubades. Selleks, et õieti sööma õppida, pead sa unustama kõigepealt kõik, mida sa seni kaalulangetamise kohta arvasid.


Söö kõht täis

Me juba ütlesime sulle, et menopausi ajal ainevahetus muutub aeglasemaks ja su keha põletab vähem kaloreid. Seega on su toitumisvajadus väiksem. Ja järelikult peas sa kohanema nende uute toitumisharjumustega ja muutustega, mis sinu sees aset leiavad. Sa pead õppima uuesti sööma, nii et su toitumine kataks su keha energiavajaduse. Rohkem, kui kunagi varem, pead sa kuulama oma keha ja märke, mida su keha sulle saadab. Unusta ära kõik kindlad söögiajad (aga ära hakka näksima), sinu uuteks sõpradeks saavad nälja- ja täiskõhutunne. Kuula oma keha ja söö, kui sul on kõht tühi ja niipea, kui kõht on täis, lõpeta söömine. 


Väldi neid toiduaineid

Nagu ikka, kui juttu on kaalulangusest, siis tuleb piirata mõnede toiduainete tarbimist ehk siis ära tarbi suhkrut, tärklist ja kartulit ning teravilju. Sest kõik need toiduained soodustavad igaüks omal moel rasvade ladestumist. Peale 50. eluaastaid pead sa ka loobuma soola kasutamisest. Mitte ainult lauasoolast, mis on soolatopsis laua peal, vaid ka sellest soolast, millega sa süüa valmistad ja teistest soola sisaldavatest toitudest. Nii hoiad sa ära veepeetuse ja tursed, mida menopaus põhjustab.

 

 


Eelista hoopis neid toiduaineid

Kui sa pead piirama mõnede toiduainete tarbimist, siis teisi pead sa hakkama rohkem sööma. Näiteks valku, täisteravilju ja kaltsiumit sisaldavaid toiduaineid, mis tugevdavad luid. 

Suvikõrvits, sparglid ja teised köögiviljad aitavad su keha puhastada mürkainetest ning liigsest vedelikust. Söö rohkem aedvilju teraviljade, pasta, riisi ja kartuli asemel! Ainult ära jäta oma menüüst täiesti süsivesikuid välja, sest süsivesikud aitavad väsimuse vastu võidelda päeva jooksul ning hoiavad näksimise eest.


Ära unusta spordi tegemist

Menopausi ja kõikide muutustega, mis su kehas aset leiavad, on sul ka vähem energiat ja jõudu. Ja energiapuuduse tõttu ei ole sul enam jõudu liikuda nii palju, kui varem. Tegelikult aga pead sa kogu oma tahtejõu kokku võtma ja ise end motiveerima. Alusta rahuliku tempoga ja kuula oma keha. Kui sa hakkad regulaarselt spordiga tegelema, siis hakkad sa oma keha vormima.


Jälgi, mida sa jood

Selleks, et puhastada oma keha mürkainetest ja rasvamolekulidest, pead sa jooma palju vett. Selle jaoks on kõige parem muidugi vesi ja taimeteed, roheline tee või siis puu- ja köögiviljad, mis sisaldavad rohkelt vedelikku. Piira magusate jookide ja alkoholi tarbimist. See on kasulik su tervisele ja figuurile.

Kommentaare ei ole