Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Su kaaslane ei kuula sind kunagi? Teaduslike uuringute järgi on see märk sellest, et ta sind armastab!

Foto : unsplash / Charlie Foster   "Ma ju alles rää...

Foto : unsplash / Charlie Foster

 

"Ma ju alles rääkisin sulle sellest!"

"Sa ei kuula ju mind üldse!"

"Sinuga räägi nagu seinaga..."

"Mitu korda ma olen sulle seda korranud?"

Kui sa oled pikemaajalises suhtes, siis tuleb see kõik sulle ilmselt tuttav ette. Kui su kaaslane on millegagi tegelemas või istub lihtsalt jõude, mitte miski ei garanteeri, et ta sind sellest hoolimata kuulaks.

Suhtlemine on ometi igas suhtes kõige olulisem. Vähemalt kinnitavad seda mitmed teaduslikud uuringud. Tõenäoliselt paneb selline olukord sind ennast halvasti tundma ning sa võid isegi mõtelda, kas teie suhe ei kannata selle all. Tegelikult aga on asi hoopis vastupidi. Kui sinu kaaslane sind ei kuula või teeb seda ainult ühe kõrvaga, siis tuleb välja, et see on hoopis tõend sellest, et ta sind armastab. Head uudis, kas pole? 

 

 

See teaduslik uuring viidi läbi Chicagos asuva Williams College ning Massachusetts' asuva tehnoloogiainstituudi uurijate poolt. Uuringutöös kasutati vabatahtlikke paare, kes pandi istuma selg-selja vastas ja seejärel pidid nad teineteisele ütlema kahemõttelisi lauseid. Sama eksperiment viidi seejärel läbi võõraste inimestega. 

Tulemus oli ühehäälne: kui inimesed teineteist ei tunne, siis suhtlevad nad omavahel palju paremini, kui oma partneriga. Uurijad täheldasid, et sageli paarid ülehindavad oma suhtlemisoskust leides, et nad tunnevad teineteist niigi piisavalt hästi. Kui inimene aga suhtleb võhivõõra inimesega, siis kuulab ta teda paremini juba ainuüksi selleks, et paremini teda mõista. 

Seega, kui su kaaslane sind ei kuula, tähendab see üksnes seda, et ta sind armastab ja te olete tõesti nii lähedased, et ta ei pea tähtsaks iga su sõna kuulata. On ju tore!

Kommentaare ei ole