Viimased lood

latest

Mürgine suhe: 10 märki, mis sellele viitavad

    Foto : unsplash / Kristina Tripkovic 1. Su kaaslane teeb su...

 

 

Foto : unsplash / Kristina Tripkovic

1. Su kaaslane teeb sulle selgeks, et ta ei ole ükskõik kes ja et suhe temaga on midagi erilist. See on meelitav ja sul on tunne, et sa oled leidnud väga haruldase inimese. Ta kordab sulle tihti, et sa ei leia kunagi kedagi paremat, kui tema ja et ilma temata on su elu mõttetu, tühi ja väärtuseta. Ilma temata pole sa üldse keegi. 

2. Sa võid olla temast sõltuv, kardad, et ta sind maha jätab ja oled armastuse nimel valmis kõigeks. 

3. Sa tunned end halvasti ja oled pinges temaga koos olles. Olles omavahel või sõpradega koos ei tunne sa end hästi. Tema märkused sinu aadressil, sinu kodu ja riiete suhtes häirivad sind. Ta süüdistab sind samuti kõikides ootamatustest ja muudes asjades. Sul on tunne nagu oleks kõik sinu süü, sa tunned end halvasti ja kardad tema märkuseid. 

 

 

 

 

4. Sa ei ole rahulik. Sul on kogu aeg tunne nagu võiks teie suhe iga hetk lõppeda. Teda ei huvita absoluutselt, kui sul on probleeme või sa oled haige. Sa tunned pidevat ebakindlust ja aimad, et ta varsti su maha jätab. 

5. Sa leiad tema tegudele kogu aeg vabandusi. Ükskõik, mida ta ei tee ja ei ütle, sa leiad talle alati vabandusi. Sa ütled, et ta on nii palju üle elanud, tal on olnud raske lapsepõlv, karm elu jne. Ja teed endale illusioone, et ta kunagi muutub. 

6. Temast on saanud sinu elu mõte. Sa mõtled tema peale kogu aeg, tööl ja kodus olles. Temast on saanud sinu jaoks midagi kinnisidee taolist, sa imetled teda pimesi. Hoolimata kõigest tunned sa end halvasti. 

7. Sa oled end teistest isoleerinud. Sa oled jätnud oma sõbrad unarusse, sa ei tegele enam nende asjadega, mis sind vanasti huvitasid. Sa elad täiesti tema maailmas, oled võtnud omaks tema huvid ja käid läbi tema sõpradega. Võib-olla oled sa seda teinud tänu oma kaaslase alavääristavatele märkustele sinu lähedaste aadressil või sinu tegevuste suhtes. Tema märkused on muidugi öeldud naljatoonil aga sa ei suuda unustada tema sõnu. 

 

 

 

 

8. Ta kritiseerib sind. Ta kritiseerib pidevalt su sõpru, su vanemaid, su ametit, su tegevusi. Ta kritiseerib absoluutselt kõike sinu elus. Ja ta teeb seda läbi ilusate sõnade. Ta tekitab sinus halva tuju ja alandab sind. Sa oled kaotanud kogu enesehinnangu tänu temale.  

9. Kõik on alati liiga keeruline. Temaga on alati kõik meeletult keeruline, kasvõi filmi valimine, õhtusöögi valmistamine, lastele kingituste tegemine. Kõik tekitab erimeelsusi ja lõppeb tüliga. Ta ei ole sinuga kunagi nõus. Teie omavaheline suhtlemine on halb. Sa tunned, et sa ei suuda enam ja lased tal omatahtsi teha ning jätad tihti oma arvamuse üldse kõrvale. Selleks, et vältida pingeid koduseinte vahel. 

10. Sa oled masenduses. Sa oled kaotanud kogu elurõõmu. Sa oled pidevalt väsinud. Sul pole enam tahtmist midagi teha. Sa tunned, et depressioon ei ole enam kaugel. Sinu elus on liiga palju negatiivseid tegureid, mis su elu raskeks teevad.


Kommentaare ei ole