Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Mürgine armastus

  M ürgine armastus paneb unustama sõbrad. Probleem tekib alles siis kui suhe läbi saab. Siis selgub, et ka sõbrad on kadunud. ...

 Mürgine armastus paneb unustama sõbrad. Probleem tekib alles siis kui suhe läbi saab. Siis selgub, et ka sõbrad on kadunud.


Mürgist armastust esineb palju rohkem, kui seda arvatagi võib. Mürgine armastus tekitab kibestumust ja ja lõppeb üsna kindlasti suhte lõpuga.

Ometi on mürgine armastus see, mis tuleb salajastest soovidest ja uskumustest.

Mis iseloomustab mürgist armastust? 

SOOV TEIST MUUTA

Mürgises armastuses on üks soov: teist inimest muuta. See soov tekib vajadusest muuta teine inimene omaenda ideaali lähedaseks.

See on siis, kui sa ei taha võtta teist inimest sellisena, nagu ta on. Kui sa ei taha teda armastada tema endana. Sest oma tegelikult loodad sa, et ühel heal päeval muutub ta sinu ideaali sarnaseks.

Selline teguviis toob endaga kaasa alati ainult pettumust, sest kellegi muutmine on palju raskem, kui seda arvatagi võib ja ei too endaga kunagi kaasa soovitud tulemust.

 

 

 

 EMOTSIONAALNE SÕLTUVUS

See on üks meie aja hädadest. Hirm üksjäämise ees ja hirm, et see inimene sind enam ei armasta muudavad sind emotsionaalselt sõltuvaks.

Tihti varjab end selle hoiaku taga lapsepõlves osaks saanud vähene armastus ja traumad, mille tagajärgi on näha kõikides hilisemates suhetes.

Emotsionaalne sõltuvus segab armastuse ära sõltuvusega.

VAJADUS TEIST INIMEST OMADA EI OLE ARMASTUS

See on üks suurimatest vigadest, mida enamik paare teeb ja mis neid lahku minemiseni viib.

Teise inimese omamine, kontrollimine, kurnamine, vabaduse piiramine ei ole armastus.

Teist inimest ei saa omada, sest mitte keegi ei kuulu kellelegi. Inimesed on vabad.

Sellise omamise taga aga peitub usaldusepuudus oma kaaslase vastu. Hirm petta saamise ees; hirm, et ta läheb teisi vaatama, et ta sind maha jätab.

VÄGIVALD

Armastatud inimese löömine ja halb kohtlemine ei ole lubatud. Ükskõik, mis pole ka selle põhjuseks, teise inimese vastu ei tohi kätt tõsta.

Kui su kaaslane sinu vastu vägivalda tarvitab, mitte ainult füüsilist vaid ka vaimset, on kohe kindlasti tegemist mürgise armastusega.

Inimeste erinevustest peab omavahel rääkima, mitte keegi ei tohi teisele alluda. Tõelises armastuses on omavaheline austus.

 

 

 

 SÕPRADE UNUSTAMINE

On normaalne, et suhte alguses veedetakse palju aega koos ja jäetakse vähehaaval kõrvale sõbrad. Uudsus on põnev ja soov on veeta rohkem aega uue inimesega koos, kellest tahetakse kõike teada saada.

Kui aga mööda on läinud aasta või kaks, muutub olukord delikaatsemaks.

Kui sa ei lähe mitte kuskile ilma oma kaaslaseta ja kui sa ei kohtu üldse enam oma sõpradega on asjad halvad.

Ei tohi unustada, et sõprus, kui tema eest hoolitseda, kestab kogu elu samal ajal, kui mõned suhted vaid teatud aastaid.

Kui su suhe on läbi, tekib sul soov taas oma sõpru näha. Võib-olla ei soovi nemad sind enam näha siis. 

ILLUSIOONIDELE RAJATUD ARMASTUS

Mürgisest armastusest on raske välja tulla, sest sellel on tugev side armastuse esimese faasi - armumise ajaga.

Ootused ja illusioonid tekitavad kaaslase idealiseerimise. Mis aga juhtub aja möödudes? Kõik see lõppeb ja tühiasjad hakkavad suuremat mastaapi võtma.

Paljud suhted ei mõista, mis aja möödudes juhtuda võis. Küps armastus avab juba suhte alguses silmad ja ei lase end kaasa viia idealiseerimisest ja tühjadest ootustest, mis on tõelised ainult omaenda peas.

Kommentaare ei ole