Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

10 märki, mis näitavad, et sa kannatad lapsepõlves osaks saanud valu pärast

  Apaatia on emotsionaalne tuimenemine, mille tagajärjel inimene ei tunne lõpuks üldse enam midagi. Tema südant ei rõõmusta ega kurv...

 

Apaatia on emotsionaalne tuimenemine, mille tagajärjel inimene ei tunne lõpuks üldse enam midagi. Tema südant ei rõõmusta ega kurvasta miski. Sellel totaalsel ükskõiksusel võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid, nagu näiteks ängistus või depressioon ja samuti võib apaatia põhjus ulatuda tagasi kaugesse lapsepõlve.
 


 
Miks lapsepõlve? 

Kui vanemad ei väljenda oma emotsioone lastega suheldes, kui nad ei julgusta lapsi oma vajadustest ja kavatustest rääkima, siis on sellel kõigel negatiivne mõju lastele. Lapsed võivad seda läbi elada tundes end üksikuna. Mõnedes peredes vanemad isegi suruvad lastele peale seda teadmist, et nende tunded ei ole olulised ja et tähtis on neid tagasi hoida. Laps, kes sellises keskkonnas kasvab, õpibki oma tundeid varjama ja kasvab hingelise invaliidsusega.

Mis on apaatia? 

Apaatiline ehk kõige suhtes ükskõikne inimene on see, kellel puudub huvi ja motivatsioon üldse midagi teha. Ta ei lähe välja ja kui just teised teda tagant ei julgusta, siis ei huvitu ta mitte millestki ja ei alusta jutuajamisi. Ja see viib selleni, et apaatiline inimene end ühiskonnast isoleerib.

Siin on kümme märki, mis viitavad sellele, et inimene kannatab oma hinges?

1. Sa ei oska olla õnnelik isegi siis, kui kõik läheb hästi.

Su elus võib juhtuda mitmeid erinevaid häid asju aga sa ei oska õnnelik olla. Sa ei tunne rõõmu, sa oleksid nagu kõigest eemal ja vaataksid olukorda kõrvaoleva pilguga.
 
 
 


2. Sa ei tunne kurbust isegi siis, kui midagi kurba juhtub.

Sama asi on ka sündmustega, mis peaksid vallandama valu, nagu mõne lähedase surm. Sa tead, et peaksid valu tundma aga sa ei tunne mitte midagi.

3. Mõnikord kõik, mida sa tunned, on ainult viha.

Viha ja ärritatavus on võimsad emotsioonid, mis annavad endast palju kergemini tunda, kui muud tunded. Seega oled sa kahe oleku vahel: viha ja ükskõiksus.

4. Sa ei mõista ise ka oma tundeid.

Kui keegi küsib sinult, kuidas sa end tunned, siis ei tea sa ise ka. Sa ei oska vastata, sest sa ei suuda oma emotsioonidest aru saada.

5. Sa mõtled, mis sinuga lahti on.

Sa ei saa ise ka, mis sinuga lahti on, kui sa näed teisi ümberringi nutmas rõõmust või kurvastusest.
 
 
 
 


6. Teiste ülevoolavad tunded panevad sind end halvasti tundma.

Teiste eufoorilised tunded panevad sind end väga halvasti tundma. Ja sul on ainult soov minema minna võimalikult ruttu.

7. Sa kadestad neid, kes suudavad oma tundeid vabalt väljendada.

Isegi, kui see sind paneb end halvasti tundma, sooviksid ka sina olla selline nagu teised.

8. Miks ometi? 

Sul on vahest tunne nagu oleksid sa robot. Ja teed kõike automaatselt. Elad ka nii. Sa ise ka ei tea, milleni see välja viib ja millega see lõppeb, elu on sinu jaoks muutunud kohustuseks. Sul puudub elumõte ja sa ei tea, mida sa siin teed.

9. Sa elad rohkem läbi filmide, kui omaenda elus.

Raamatud, seebikad ja telesaated tekitavad sinus rohkem tundeid, kui sinu omaenda elu.

10. Sa tunned sisemist tühjust.

See on kõige suurem märk, mis viitab ükskõiksusele ja apaatsusele.

Kuidas sellest välja tulla? 

Sellest on võimalik vabaneda, sa pead leidma põhjuse, miks elada. Ja selgitama välja, mida sa tegelikult teha tahaksid, sellepärast sa oledki siin.

Kui sul on elus eesmärk, siis aitab see sul edasi minna ja motiveerib sind ning annab julgust.

Kommentaare ei ole