Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

5 looduslikku vahendit, mis toetavad kilpnäärme tööd

Kilpnääre on liblikakujuline sisesekretsiooninääre, mis asub kaela eesosas. Kilpnäärme ülesanne on toota hormoone, mis on vastutavad hormon...

Kilpnääre on liblikakujuline sisesekretsiooninääre, mis asub kaela eesosas. Kilpnäärme ülesanne on toota hormoone, mis on vastutavad hormonaalse tasakaalu, ainevahetuse reguleerimise, kehatemperatuusi ja südamerütmi eest.

Kui kilpnäärme töö on häiritud, siis kaotavad selle tõttu paljud organismi funktsioonid kontrolli.Kilpnäärme funktsioonKilpnäärme töö on hormoonide tootmine metabolismi tasakaalu viimiseks. Hormoonide seas, mida kilpnääre toodab on kaks elutähtsat:

- türoksiin (T4)

- trijoodtüroniin (T3)


Kilpnäärme hormoonid on ka seotud teiste hormoonidega nagu insuliin, kortisool ja progesteroon.


Milliseid haigusi võivad põhjustada kilpnäärme talitlushäired? Kilpnäärme talitlushäired võivad tekitada tõsiseid terviseprobleeme, mille seast:


- fibromüalgia ehk lihasreuma

- ärritunud soole sündroom

- akne

- nahalööve

- igemeprobleemid

- viljatus

- autoimmuunsed haigused


Selleks, et kilpnääret hoida ja selle tööd parandada, tuleks hakata tervislikumalt elama. Kindlasti tuleks vähendada süsivesikute tarbimist, hakata rohkem liikuma ja lõpetada näksimine söögiaegade vahel.


5 looduslikku vahendit, mis aitavad parandada kilpnäärme tööd


1. Linaseemnete tee kilpnäärme heaks


Kui kilpnääre on hakanud väsima, siis tekib suurem isu süsivesikute järgi, sest organismis on tekkinud serotoniini vaegus. Serotoniin on aga hormoon, mida me vajame selleks, et olla heas tujus.

Ent liigne süsivesikute tarbimine võib tekitada ülekaalulisust, diabeeti ja südame-veresoonkonna haiguseid. Seega on parem leida mõni muu energia-allikas.

Linaseemned on väga hea vahend, mis tekitab ruttu täiskõhutunnet ja lisaks sellele reguleerivad nad hästi kilpnäärme tööd.

Võta 1 tassi kohta 12g linaseemneid. Vala kuum vesi tassi, lisa linaseemned, lase tõmmata 5-7 minutit.
2. Kookosõli kilpnäärme toetamiseks


Kookosõli kasutamine köögis on tervislik, sest tegemist on heade rasvhapetega, lisaks sellele leidub kookosõlis palju organismile vajalikke toitaineid.

Teisest küljest leidub kookosõlis üks aktiivne bioloogiline ühend, mis suudab reguleerida kilpnäärme üle- ja alatalitlust. Ning samuti tugevdab kookosõli immuunsust. Seega aitab ta ka võidelda autoimmuunsete haiguste vastu.

Kookosõli sisaldab palju mineraale, vitamiine ja ensüüme, mis:

- tõstavad organismi kaitsevõimet

- parandavad seedimist

- soodustavad toitainete imendumist

- tasakaalustavad kolesteroolitaset

- võitlevad oksüdatiivse stressi ja hormonaalse defitsiidi vastu

- parandavad naha tekstuuri ja tugevdavad küüsi

 Võta 1 tl kookosõli päevas, eelistavalt hommikul tühjale kõhule.


3. Aluseline dieet kilpnäärme turgutamiseks


Aluseline dieet aitab puhastada keha ja parandada stressi taset. Lisaks sellele saad sa oma kehale palju vajalikke toitaineid, mis tugevdavad su tervist.

See dieet reguleerib erinevate organite tööd, keha pH taset ja parandab kilpnäärme funktsioone. Aluselise dieedi läbi viimiseks pead sa lisama oma menüüsse:

- aedvilju (peet, seller, kurk, salat, tomat)

- sibulat ja küüslauku

- peterselli

- ingverit

- sidrunit

- oliiviõli


4.  Õunaäädikas, mis toetab kilpnäärme tööd


Õunaäädikas aitab reguleerida hormoonide talitlust ja puhastada organismi. Samuti aitab õunaäädikas kaalu kaotada, parandada rasvade ja süsivesikute ainevahetust ning hoida alal happe-aluse tasakaalu kehas.

Õunaäädikas aitab ka teiste krooniliste haiguste puhul nagu kõrge vererõhk ja diabeet. Lisaks sellele aitab ta reguleerida kilpnäärme aktiivsust ja kontollida selle sümptomeid.

Lisa klaasi vee sisse 2 sl õunaäädikat (30 ml), sega ja joo iga päev üks klaasitäis.


5. Aktiivne eluviis toetav kilpnääret


Füüsiline aktiivsus on kasuks tervele kehale ja aitab parandada kõikide organite tööd. See aitab reguleerida kilpnäärme funktsioone, parandada tuju ja ainevahetuse funktsioone, väljutada toksiine kehast ja alal hoida normaalset kaalu.
Kommentaare ei ole