Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Kuidas aias vett säästa?

1. Tilkkastmissüsteem. Tee platsmassist pudelisse väikesed augud ja kaeva pudel mulda taime kõrvale. Pudelis olev vesi kastab aegami...

1. Tilkkastmissüsteem.


Tee platsmassist pudelisse väikesed augud ja kaeva pudel mulda taime kõrvale. Pudelis olev vesi kastab aegamisi taimejuuri. See on hea nipp, mida tasub kasutada ka siis, kui mitu päeva järjest pole võimalik kasta.

2. Vihmaveekoguja.Taimede jaoks on vihmavesi kõige parem kastmisvesi, sest seal puuduvad kemikaalidest vabam ja puhtam, kui kraanivesi. Lisaks aitab ta säästa igakuist veekulu. Alati pole selleks vaja osta spetsiaalset vihmaveekogujat, piisab ka ämbrist või mõnest muust olemasolevast nõust.3. Ära jäta liiga palju ruumi taimede vahele.

Taimede tihedam istutamine aitab taimedel ise teineteisele varju hoida ja vähendada vee ära aurustamist. See meetod aitab ka vähendada umbrohu kasvamist.

4. PVC torudega kastmissüsteem.See kastmissüsteem on kõigile jõudu mööda, seda on odav ja lihtne valmistada.

5. Plastmassist veepudelid.


See sobib väga hästi väikeste pottide kastmiseks, aidates vett sel moel kokku hoida.6.  Keeduvee taaskasutus. Hoia edaspidi alles ja kasuta aias makaronide, riisi, köögiviljade keeduveed. Ära muidugi eelnevalt unusta lasta veel maha jahtuda.

8. Multšimine.

Laota taimedele kiht multši, see hoiab eemale umbrohu, väetab looduslikult taimi ja hoiab mullapinna niiskena.


 
9. Kasta hommikul vara või pealelõunal.

Sooja ilmaga, et vältida vee ära aurustamist, tuleb kasta vara hommikul või pealelõunal.Kommentaare ei ole