Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Teaduslikult tõestatud: koera omamine pikendab eluiga!

Lemmikloom toob koju aastatepikkust rõõmu ja õnne, sageli peetakse neid sama tähtsateks, kui teisi pereliikmeid. Juba nende põhjuste ...

Lemmikloom toob koju aastatepikkust rõõmu ja õnne, sageli peetakse neid sama tähtsateks, kui teisi pereliikmeid. Juba nende põhjuste pärast osalevad kassid ja koerad teraapiaravis, neid kasutatakse haiglates, hooldekoduses ja isegi kinnipidamisasutustes.

Koerad armastavad tingimusteta. Nad annavad rõõmu üksikutele südametele, pakuvad moraalset tuge haigetele ja füüsilist kontakti neile, kes tihti teistega läbi ei käi.

Kui sul on või on olnud kunagi koer, siis ilmselt sa tead, et koera jaoks tähendab tema peremees talle kogu maailma. Koer on see, kes sind koju ootab iga päev, kes tõeliselt rõõmustab sind nähes ja kelle jaoks sina oled kõik. Inimese ja lemmiklooma vaheline side on eriline ja tugev.

Lihtne lemmiklooma pidamine võib olla vererõhku ja kolesterooli alandava toimega. Värske uuring näitas, et akvaariumikalade vaatamine võib alandada vererõhku ning südamerütmi stressi korral. Lisaks sellele pakuvad lemmikloomad üksikutele inimestele seltsi.

Koeraga peab aga väljas käima mitu korda päevas, selline tegevus on hea sinu tervisele ja lisaks aitab ära hoida depressiooni ning olla õnnelikum.

Koera vaatamine aga vabastab aga organismis sellist hormooni nagu oksütotsiin, mis suurendab lähedustunnet ja hoolivust.

Aga lisaks sellele hoiab koera pidamine ära enneaegse surma riski.
 
 
 


Rootsis 3,4 miljoni inimese peal läbi viidud uuringus selgus, et koera omanike seas on suremus südame-veresoonkonna haigustesse väiksem, kui teistel inimestel. Uuringu jaoks analüüsiti rahvastikuregistri kaudu 40-80 aastate inimeste andmeid.

Koer lihtsalt tekitab sotsiaalse kontakti- ja heaolu tunnet ning on võimeline muutma inimese organismi normaalset mikrofloorat.

Seega, kui sa tahad endale truud sõpra ja kaitset haiguste vastu, siis võta endale koer!

Kommentaare ei ole