Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

10 asja vasakukäeliste kohta, mida sa tõenäoliselt veel ei tea

Kõik inimesed on erinevad ja omanäolised, igal inimesel on oma eripära, mis on talle omane : silmade värv, näokuju või siis see, kumba käeg...

Kõik inimesed on erinevad ja omanäolised, igal inimesel on oma eripära, mis on talle omane : silmade värv, näokuju või siis see, kumba käega ta kirjutab. Kusjuures praegu lastakse vasakukäelistel küll rahulikult olla aga alles mõni aeg tagasi katsuti neid parandada.

Veel praegugi tuleb vasakukäelistel mõnikord raskusi ette, sest kõik tarbimisesemed on loodud paremakäelistele inimestele, mida vasakukäelistel alati ei ole lihtne kasutada. Ühiskond on üles ehitatud paremakäeliste inimeste jaoks. Vanasti said vasakukäelised lapsed isegi karistada sellepärast, et ei õppinud kirjutama parema käega nii nagu teised lapsed.

Paljud vanemad kasutasid rangeid kasvatusvõtteid selle eesmärgiga, et laps hakkaks parema käega kirjutama.

Õnneks on tänapäeval see muutunud ja vasakukäelised võivad rahulikult elada.

Millised on aga 10 fakti vasakukäeliste kohta, mida sa tõenäoliselt veel ei tea? 

1. Sõna "vasak" hakati kasutama alles 15. sajandil ja tähendas see seda, mis ei ole parem. Kusjuures, itaalia keeles kutsuti vasakut kätt kahel erineval viisil: stanca ja manca, see tähendab väsinud käsi ja amputeeritud/lõigatud käsi.

2. Vasakukäelised kasutavad rohkem paremat ajupoolkera, seega on neil suurem kujutlusvõime ja nad on tundlikumad.

3. Vasakukäelised on palju osavamad selliste spordialade peal nagu tennis, ujumine ja poks. Muide umbes 40% maailma parimatest tennisemängijatest on vasakukäelised.

4. Üldiselt on vasakukäelistel palju kergem rikkaks saada, sest nad on palju suurema kujutlusvõimega ja sihikindlamad.

5. Nad vihastuvad palju kergemini, sest nad võtavad paljusid asju isiklikult ja ei suuda oma emotsioone kontrolli all hoida.

6. Nad on paremad matemaatikas, arhitektuuris, moevaldkonnas ja loominguliste valdkondade peal.

7. Rahvusvaheline vasakukäeliste päev on 13. augustil. See päev loodi diskrimineerimise vastaseks võitluseks 1976. aastal.

8. Vanasti seostati vasakukäelisust mässumeelsete inimeste, kriminaalsuse ja vägivallaga. Sageli seostati seda ka kuradi ja homoseksuaalsusega.

9. Mis puutub vägivaldsetesse vasakukäelistesse, siis selgub, et enamik sarimõrtsukaid on vasakukäelised nagu näiteks Rappija-Jack.

10. Mõned uuringud on näidanud, et pärilikkusel on suur mõju vasakukäeliste sünni juures.

Kommentaare ei ole