Page Nav

HIDE

Viimased lood

latest

Lastelaste hoidmine pikendab vanavanemate elu!

Tänapäeva elu on teinud suuri muutusi vanavanemate elus, sest tänased vanavanemad käivad tööl ja elavad aktiivsemat elu, kui minevikus. Tead...

Tänapäeva elu on teinud suuri muutusi vanavanemate elus, sest tänased vanavanemad käivad tööl ja elavad aktiivsemat elu, kui minevikus.

Teadus aga innustab vanavanemaid hoidma lapselapsi niipalju, kui võimalik, sest see pikendab nende eluiga!

Ühe statistikauuringu järgi selgub, et vanavanemad eelistavad näha lapselapsi fotode pealt leides, et laste eest hoolitsemine neile tihti üle jõu käib või pole neil lihtsalt selle jaoks aega. On ka neid, kes hea meelega oma lapselapsi hoiavad ja nende eest hoolt kannavad.

Lisaks kinnitab ka teadus, et lapselaste hoidmine toob kaasa palju kasu tervisele. Berlin Aging Study viis läbi uurimistöö 500 eaka inimese seas. Ja nad tõestasid, et lastelaste hoidmine tõstab kognitiivset funktsiooni, alandab dementsuse ja Alhzeimeri tõve riski seeniorite juures.

Uuring tõestas samuti, et lastelaste eest hoolitsemine hoiab vanavanemad füüsiliselt aktiivsetena ja aitab leevendada stressi, see aga on väga oluline vanemate inimeste pikaealisuse heaks.

Samuti ei tasu unustada, et liigne koormus võib mõjuda halvasti vanemate inimeste tervisele. Seega on oluline leida kuldne kesktee ja tasakaal nii, et vanemad inimesed ei tunneks end kohustatuna lapselapsi hoidma. 

Ja kasu saavad sellest mitte ainult vanavanemad, vaid ka lapselapsed!

Üks teine uuring rõhutas olulisust, et vanavanemad suhtleksid ja räägiksid lastelastega, sest see on tähtis laste keelelisele ja aju arengule.Kommentaare ei ole